Κείμενα

Κείμενα
Sunday, June 6, 2021 - 12:07

Τυχοδιωκτισμός: Βούτυρο στο ψωμί της κυβέρνησης και της εργοδοσίας

Monday, April 19, 2021 - 09:12


Ο αγώνας για την αποτροπή της «αξιολόγησης» παρακαταθήκη για τους αγώνες που έρχονται


Thursday, April 15, 2021 - 10:17

Voucher ψηφιακής μέριμνας... ένας νέος εμπαιγμός!

Monday, April 12, 2021 - 19:22

Έναν χρόνο τώρα βιώνουμε τα τραγικά αποτελέσματα της αντιλαϊκής διαχείρισης της πανδημίας στη ζωή και την υγεία, στη μόρφωση και συνολικά στα δικαιώματα των εργαζομένων. Πολλά δημόσια νοσοκομεία έχουν μετατραπεί σε νοσοκομεία Covid, οι ΜΕΘ είναι γεμάτες, δεκάδες διασωληνωμένοι βρίσκονται εκτός ΜΕΘ.

Saturday, March 27, 2021 - 15:40

Σκέψεις και προβληματισμοί με αφορμή τις «αποκαλύψεις» της σύμβασης της Cicso και του υπουργείου Παιδείας

Tuesday, March 23, 2021 - 17:57

Η ευρωπαϊκή εμπειρία από την «αξιολόγηση» στην Εκπαίδευση

Wednesday, March 17, 2021 - 12:14

Για την καταχώρηση της διδαχθείσας ύλης στο MySchool

Tuesday, March 16, 2021 - 16:11

Άλλο ένα πρόγραμμα επιχειρηματικότητας…..το μόνο που μας έλειπε!

Οι εκπαιδευτικοί εδώ και έναν χρόνο δίνουν τη μάχη για να σταθούν δίπλα στους μαθητές τους, με κάθε μέσο.

Friday, March 12, 2021 - 18:04

Ο Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας. Μια από τις πλευρές της αξιολόγησης
(άρθρο του Σωτήρη Τσιώλη)

Friday, February 26, 2021 - 18:14

Αγαπητοί Συνάδελφοι,

θα απέχω κι εγώ από την αξιολόγηση γιατί ο μόνος στόχος που θα έβαζα για φέτος θα ήταν να ξαναβρούν οι μαθητές μου το χαμένο χαμόγελό τους.

Pages

Νέα από το Π.Α.ΜΕ

Τελευταία νέα

Τα πιο διαβασμένα